Çayyolu Su Kaçağı Tespiti

Ankara ve İstanbul da hizmet ağını genişleten Protek Mühendislik Çayyolu Su Kaçağı Tespiti ile Çayyolu ilçesinin de bu ayrıcalıktan faydalanmasını sağlayarak haklı gururunu genişletiyor.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA HULUSİ *****

02 Mart 2018

Mutlukent sitesin de bulunan dairem için Su Kaçağı Tespiti hizmeti talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET KARAÖZ

02 Mart 2018

Cihaz ile yapılan teknik inceleme sonucunda temiz suyun (kullanım suyu)sıcak su kısmından kaçak olduğu tespit edilmiştir. Su kaçağının olduğu bölge mutfak içerisinden duvardan üst banyoya çıkan boruda olduğu cihaz ile tespit edildi. Su kaçağı banyo içerisinde lavabo ve duşa giden ve yerden 50 cm de giden borudadır. Klozet ile küvet arasındaki köşededir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SERAP *****

21 Mayıs 2018

Çayyolunda bulunan binanın çatı katında bulunan su kaçak problemi için protek mühendislikten hizmet talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET KARAÖZ

21 Mayıs 2018

Cihaz ile yapılan teknik inceleme sonuncunda çatıda bulunan para petlerden kenarları açık olan ve işaretlenip belirlenen yerlerden akıntı olduğu tespit edilmiştir.Çatı içi izolasyonların kalkan kısımları ,çelik bacanın kernarları izolasyonu bozulan yerlerden akıntı olmaktadır.Parapet üzeri sac kaplı olan yerlerin yerine mermer damlalıklı küpeşte olması tavsiye edilir.Mermer damlalıklı küpeşte yapıldığında dış cepheye suyun önlenmiş olur.Yağan yağmr suları bu sayede cepheye zarar vermez.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CENGİZ-MERT *****

07 Temmuz 2018

Su kaçak şikayeti.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET KARAÖZ

07 Temmuz 2018

Cihaz ile yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları ve kalorifer tesisatında su kaçağı yoktur.Lavabo giderinde banyo alt kat yer tabanına iner inmez gider dirseğinden itibaren 60 cm kadar içerisinde su bulunmakta bu yerden direk ve ek parçalarından kaçak olduğuyere sızdırıyor.